Hıtdavat TR Pazar "Türkiye'nin Pazar Yeri"

Boru Paftaları
 Rems
 
- Diş Açma
- Testere ile Kesme
- Kesme, Pah Kırma,
  Çapak Alma, Montaj
- Bükme İşlemleri
- Radyal Presler
- Elmas Donanımlı Karot
  Tipi Delme Ucu
- Genişletme, Ek-Fitting
  Yeri Açma
- Boru ve Kanal Kontrolü 
  Boru ve Kanal Temizliği
- Plastik Boru - Kaynağı
- Lehimleme
- Dondurucular
 Vırax
 Rothenberger
 Super Ego
 Astool

 

Raybalama Sistemleri
  Honlama Sistemleri
  Ölçü Aletleri
  Kontrol Mastarları
  Kesici Takımlar
  Elmas Kesici Takımlar
  Sızdırmazlık Ürünleri
  Helicoil Yaylar
  Yay Çeşitleri
  Torna Aletleri
  Zımpara Çeşitleri
  Hidrolik & Pnömatik
  Havalı El Aletleri
  Kimyasal Maddeler
  El Aletleri
  Boru Paftaları
  Sanayi Tekerlekleri
  Elektrik Malzemeleri
  Kaynak Ekipmanları
  Boya ve Boyama Malz.
  İş Güvenliği Malz.
  Bağlantı Elemanları
  Emniyet Seğmanları
  Rulmanlar
  Tesisat Malzemeleri
  Gaz Armatürleri ve Kesme Takımları
  Kalıp Malzemeleri
  Kesici Taşlar
  Bantlar
  Bahçe Aletleri
  İstifleme Makineleri
  Isıtıcılar
  Kompresörler
  İnşaat Makinaları
  Sanayi Yağları
  Sanayi Testereleri

 

 
 

 

REMS DİŞ AÇMA ALETLERİ - REMS Tornado

Pafta makinesi

REMS Kataloğu 2005 - Stand 01.02.2005 (10411 KB)
 

Diş açma, boru kesme, çapak alma, manşon kesme, yuvar­lama yöntemiyle kanal açma işlemlerinde kendini kanıtlamış ve başarılı bulunmuş sağlam, kompakt ve yüksek verimli makine. Tesisat, metal sanatları ve sanayi kuruluşları için tasarlamıştır. Aynı zamanda tamirhane ve şantiye uygulamaları için öngörülmüştür.
Boru dişleri                                    1/16 - 2", - 16 - 63 mm
Pim dişleri                                     6 - 60 mm, 1/4 - 2"
Rems 4" otomatik pafta kafası ile boru dişleri     2 1/2 - 4"
Aynı zamanda plastik madde ile kaplanmış olan borular üzerinde diş açma imkanı.
REMS Çentiklerine tertibatı ile borular
üzerinde çentik/kanal açma işlemi             DN 25 - 200 (300)
                                                                      1 - 8" (12")

REMS Tornado - kendi kendine bir boyut. Otomatik sıkış­tırma mandreni. Üniversal otomatik pafta kafası. Otomatik olarak sağlanan yağlama ve soğutma işlevi.

Çalışma prensibi

Dönen malzeme ve duran takım.

Yapılış biçimi
Sağlam ve şantiye ortamlarına göre tasarlamış konstrüksiyon. Uygun ebat ve ağırlık ölçüleriyle, örneğin REMS Tornado 2000 modeli komple sadece 50 kg ağırlığındadır. Geniş çaplı çalışma ve talaş biriktirme alanı. Yüksekliği ayarlanabilir biçimde tasarlanmış olan malzeme tezgahı.
2 Tip Olarak

-  3 adet boru bacak üzerinde kurulan ve büyük ebatlı sökülebilir yağ karteri ile talaş küvetine sahip olan taşınabilir ve portatif model.
-  Tezgah üstü çalışmalar için daha büyük olarak tasarlanmış olan yağ karteri ile talaş küvetine sahip olan T-modeli. Aksesuar olarak, malzeme koyma rafı bulunan sabit veya tekerlekli şasi daha basit taşıma olanakları içindir ve en uygun çalışma yüksekliği ve sağlam duruş sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Tahrik sistemi
Çok güçlü ve hızlı olarak mesela sadece 15 saniyede R 2 bir dişin açılması işlemi sağl­anmaktadır. Tamamen bakım gerektirmeyen ve kapalı devre yağ haznesi içinde çalışan dişli kutusu sistemine sahiptir.

3 adet güçlü motor seçeneği sunulmaktadır
-  Çekim gücü yüksek olan 1700 W gücünde üniversal motor, aşırı yüklenmeye karşı korumalı. Mandren devri 53 1/dak.
-  Kutup üzerinden devir değişikliği salt edilebilen 2100 W gücünde kondansatörlü motor, aşırı yüklenmeye karşı korumalı. 2 Mandren devri 52 ve 26 1/dak.
Çok sessiz çalışma özelliği.
-  Kutup üzerinden devir değişikliği salt edilebilen 2000 W gücünde trifaze motor, aşırı yüklenmeye karşı korumalı. 2 Mandren devri ve tam yük altında dahi 52 ve 26 1/dak.
Çok sessiz çalışma özelliği.
Çalışmalar için uygun biçimde tasarlanmış, ve acil durum durdurma tertibatı bulunan ve çalışma sırasında tüm vücut ağırlığını taşıyabilen 2 kademeli emniyet ayak pedalı.

Otomatik sıkıştırma tertibatlı Mandren
Kendi kendine merkezlendiren ve otomatik olarak sıkıştıran 2 adet Mandren sayesinde malzemelerin hızlı bir biçimde sıkıştırılmaları ve serbest bırakılmaları sağlanmaktadır. Kendi kendini güçlendirme sistemine sahip olduğundan azami sıkıştırma gücü sağlan­maktadır. Aynı zamanda plastikle kaplanmış boruların sıkıştırılmaları için de uygundur.

Otomatik yağlama ve soğutma tertibatı
Başarılı bir biçimde uygulanan sağlam ve yüksek verimli yağlayıcı madde pompası. Pafta kafası üzerinden doğrudan diş kesme kafalarındaki kesme yüzeylerine, çok yanlı intikal ettirilen yağlama maddesi sayesinde, temiz diş yüzeyleri ve daha yüksek diş açma kafaları ömrü ile motor ve dışlı kutusu ömrü sağlanmaktadır.

Üniversal otomatik pafta kafası
Tüm dişler ve uzun dişler için 1 adet üniversal otomatik pafta kafası kullanılmaktadır; konik diş açma işleri için otomatik açılan ve diş boyu ayarlama otomatik mekanizması bulunan ve aynı zamanda diş boyu kolayca ayarlanan sistem. Kolay anlaşılabilir diş boy­ları göstergesi. Diş açma taraklarının yuvalarına geçmeli sistemle oturmalarından dolayı, sağlanan hızlı ve basit değiştirme olanağı.

Diş açma/kesme tarakları
Denenmiş ve başarılı bulunmuş ve bozulmayan REMS kalite diş açma tarakları, optimal bıçak geometrileri sayesinde çok basit başlama özelliğine sahip olup, diş açma işini kolaylaştırmaktadır ve temiz dişlerin elde edilmelerini sağlamaktadır. Mukavemetli ve özel sert çelikten mamul diş açma tarakları olağanüstü ömre sahiptir.

Boru kesme sistemi
Kendiliğinden merkezlendirme özelliğine sahip bu sistem, dövme çelikten imal edilmiş sağlam bir parçadan oluşmakta ve milin güçlü bir biçimde kavranması için ergonomik ve geniş tasarlanmış bir tutma yeri ile donatılmıştır. Özel olarak sertleştirilmiş kesme tekerleği, REMS'in sağlam ve sert olarak imal edilmiş diş açma tarakları çeliğinden üre­tilmiştir ve uzun süreli dayanıklılık sağlamaktadır.

Boru içi çapak temizleme tertibatı
Ayarlanabilir çapak temizleme konumu ve kolay kullanımlı, sağlam olarak tasarlanmış çapak temizleme tertibatı. Özel olarak sertleştirilmiş ve şekillendirilmiş çapak temizleme bıçağı sayesinde, kolay çapak temizleme işlevi ile uzun ömür garanti edilmektedir. 2 adet bıçak kısmı sayesinde, özellikle dar boru açılarında çok iyi talaş akımı sağlanmaktadır.

Diş açma-yardımcı maddeleri
REMS Sanitol ve REMS Spezial. Özellikle diş açma işleri için üretilmiştir. Bundan dolayı olağanüstü yağlama ve soğutma etkisi sağlanmıştır. Diş açma aletlerinin ve pafta makineleri ile diş açma kafalarının daha uzun ömürlü olmaları ve temiz dişlerin elde edilmeleri için mutlak surette gereklidir.

Manşon kesme/açma
Rasyonel bir biçimde otomatik olarak iç kısımdan sıkıştırma özellikli REMS Nippelfix manşon mengenesi 1/2-2" (4") veya manüel olarak iç kısımdan sıkıştırma özellikli REMS manşon sıkıştırma mengeneleri 3/8-2" ile sağlanmaktadır.

Malzeme destekleme tertibatları
REMS Herkules ile REMS Herkules Y için yükseklikleri ayarlanabilir nitelikte, malzeme destekleme tertibatları.

REMS-boru çentikleme/kanal açma
Yağ basınçlı hidrolik tahrik sistemine sahip sağlam ve aynı zamanda kompakt bir biçimde tasarlanmış, boru üzerinde yuvarlama yöntemiyle, DN 25-200 (300), 1 -8" (12") normları uyarınca öngörülen boru bağlantı sistemleri üzerinde gerekli olan çentik/kanal açma işlevleri için geliştirilmiştir.
 

 

 
 
 

 

 
 
 

 

                                                     Copyright Asteknik Hırdavat Ltd. Şti. 2008       
Asteknik Hırdavat Firması olarak 22 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizle hırdavat sektöründe, İstanbul Karaköy'deki ofisimizde sizlere hizmet vermekteyiz. Misyonumuz ve vizyonumuz bünyemizde bulunan 200 binden fazla urunun bilgi birikimiyle müşterilerimizin ihtiyacını en kısa sürede gidermek, onların tedarik süreçlerini kısaltmak, satış sonrası destek vermek ve karşılıklı işbirliğinin gelişmesini sağlamaktır. Hırdavat firmaları arasında sizlerin sayesinde bugüne kadar hep öncü olduk. Herhangi bir sorun veya öneriniz dahilinde bize ulaşıp şikayetinizi lütfen bildiriniz. Hırdavat sektöründe en iyi şirketler arasında olmak bizlere gurur veriyor. Desteğiniz için teşekkür ederiz. Sitemizde ürün fiyatları yer almamaktadır. Güncel fiyat listesi için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. Ücret ve fiyatlar konusunda size en iyi şekilde yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. İnternet sitemizde satmış olduğumuz ürünlerin resimleri, modelleri, çeşitleri, malzemeleri, ekipmanları, makinaları, parçaları mevcuttur. Bu ürün detaylarının izinsiz kullanılması yasaktır.