Hırdavat TR Pazar "Türkiye'nin Pazar Yeri"

Tesisat Malzemeleri
Armatürler
Borular
Çekvalfler
Esnek Hortumlar
Fittings
Flanslar
Gostergeler
Kompansatörler
Kondenstoplar
Pislik Tutucular
Pompalar
Sayaçlar
Seviye Kontrol Cihazları
 
- Kazan Besleme (Tağdiye) Cihazı
- Manyetik Seviye Göstergeleri
- EG-11 Seviye Kontrol Cihazı
- AU-22 Seviye Kontrol Cihazı
- A-95 Seviye Flatörü
- C-2 Seviye Şalteri
- C-4 Seviye Şalteri
- ELK-4 Seviye Göstergesi
- KP-01 Seviye Göstergesi
- AK-100 Akış Kontrol
- Seviye Elekrotları
Technic Separatör
Termostat - Prosestat
Vanalar
  Raybalama Sistemleri
  Honlama Sistemleri
  Ölçü Aletleri
  Kontrol Mastarları
  Kesici Takımlar
  Elmas Kesici Takımlar
  Sızdırmazlık Ürünleri
  Helicoil Yaylar
  Yay Çeşitleri
  Torna Aletleri
  Zımpara Çeşitleri
  Hidrolik & Pnömatik
  Havalı El Aletleri
  Kimyasal Maddeler
  El Aletleri
  Boru Paftaları
  Sanayi Tekerlekleri
  Elektrik Malzemeleri
  Kaynak Ekipmanları
  Boya ve Boyama Malz.
  İş Güvenliği Malz.
  Bağlantı Elemanları
  Emniyet Segmanları
  Rulmanlar
  Gaz Armatürleri ve Kesme Takımları
  Kalıp Malzemeleri
  Kesici Taşlar
  Bantlar
  Bahçe Aletleri
  İstifleme Makineleri
  Isıtıcılar
  Kompresörler
  İnşaat Makinaları
  Sanayi Yağları
  Sanayi Testereleri

 

 
 
 
   
SEVİYE KONTROL CİHAZLARI

EG-11 Seviye Kontrol Cihazı

ÇALIŞMA PRENSİBİ:

Tip EG-11 Kapalı çevrimle çalışan bir kontrol cihazıdır.Ana sezgi elemanı olarak şamandra kullanılmaktadır. Sıvı seviyesindeki değişim şamandranın tüp boyunca doğrusal hareketine neden olmaktaaır. şamandranın hareketi içinde bulunan daimi mıknatıs yaraımıyla yardımcı sezgi elemanı reed switch'leri uyarır ve reed switch'lerin açık veya kapalı olması durumuna göre sinyal üretilir. Üretilen sinyal dijital gösterge elemanı tarafından algılanır. İkili düzene göre çalışan dijital gösterge sinyali değerlendirerek konumu bildirir. Cihaz tekniğinde önemli unsur olan statik hata ve hassiyet Tip EG-11 için şu şekilde incelenebilir. Doğruluk gerçek değer ile (Yani tanktaki su seviyesi) gösterge elemanından okunan değer arasındaki farktır. Bu hata EG-11 cihazında tüp içindeki reed switch'lerin yerleştirilme aralığına bağlıdır. Yine cihazlarda girişin en küçük değerine karşı okunabilen en küçük değer olarak tanımlanan hassasiyet kavramınıda elektronik sezgi elemanları reed switch'lerin tüp içine yerleştirilme aralığı belirler. Yerleştirme aralığı ne kadar küçükse cihazdan yapılabilecek okuma aynı oranda hassastır. Dolayısıyla sıvı seviyesini daha hassas kontrol etmek mümkündür. Burada talep sırasında kullanıcının istediği hassasiyeti üreticiye bildirmesi gerekmektedir. Min; yerleşim aralığı teknik bilgiler tablosunda 15 mm olarak verilmiştir. EG-11 cihazı seviyedeki parabol şeklinde artışı yardımcı sezgi elemanı vasıtasıyla basamak fonksiyonuna çevirir ve çıkış yani gösterge elemanı, değerleri basamak fonksiyonu olarak verir. Belli bir miktar gecikme yerleştirilme aralığına ve dolma ve boşalma hızına bağlı olarak değişir.

 

UYGULAMA ALANLARI:

Tip EG-11 deniz suyundan fuel oil'e kadar tüm sıvıları, denizaltı dengeleme tanklarından çamur tanklarına kadar tüm sistemleri içeren geniş bir kullanım alanına sahiptir. Yaygın olarak; Pis su ve kanalizasyon sistemleri, doldurma ve boşaltma kapları, soğutma sistemlerinde, amonyak tankları, aseton kapları, petrol ve petrol ürünleri için kullanılan tanklar, sıvı veya gaz haldeki bütan ve propan tankları, bira fabrikaları, tüm kimyasal maclde kapları, içki fabrikaları, ispirto kazanları, yemeklik yağ imalat kazanları, deisel yakıt tankları ve jeneratör grupları, barajlarda nehir suyu seviye kontrolu, yakıt tankerleri, helikopter yakıt tankları, gemilerde içme suyu ve yakıt tanklarında, balık çiftlikleri akvaryumlarında, denizaltıların safra, dengeleme ve yakıt tanklarında, kimyasal karıştırma kaplarında kullanılmaktadır.   
 
 
 
Copyright Asteknik Hırdavat Ltd. Şti. 2008       
Asteknik Hırdavat Firması olarak 22 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizle hırdavat sektöründe, İstanbul Karaköy'deki ofisimizde sizlere hizmet vermekteyiz. Misyonumuz ve vizyonumuz bünyemizde bulunan 200 binden fazla urunun bilgi birikimiyle müşterilerimizin ihtiyacını en kısa sürede gidermek, onların tedarik süreçlerini kısaltmak, satış sonrası destek vermek ve karşılıklı işbirliğinin gelişmesini sağlamaktır. Hırdavat firmaları arasında sizlerin sayesinde bugüne kadar hep öncü olduk. Herhangi bir sorun veya öneriniz dahilinde bize ulaşıp şikayetinizi lütfen bildiriniz. Hırdavat sektöründe en iyi şirketler arasında olmak bizlere gurur veriyor. Desteğiniz için teşekkür ederiz. Sitemizde ürün fiyatları yer almamaktadır. Güncel fiyat listesi için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. Ücret ve fiyatlar konusunda size en iyi şekilde yardımcı olacağımızdan emin olabilirsiniz. İnternet sitemizde satmış olduğumuz ürünlerin resimleri, modelleri, çeşitleri, malzemeleri, ekipmanları, makinaları, parçaları mevcuttur. Bu ürün detaylarının izinsiz kullanılması yasaktır.